Успех за ПГ ,,Георги Сава Раковски”
С гордост споделяме отличието на ПГ „Георги Сава Раковски“ – град Костенец! Нашето училище участва в Националното изложение – конкурс „За най-добър STEM кабинет и STEM обучение“.
Това признание е резултат от усилията, вдъхновението и екипната работа на нашите ученици, преподаватели и ментори, които ежедневно доказват, че знанието може да бъде иновативно, практично и насочено към устойчивото бъдеще. Продължаваме да развиваме STEM обучението и да насърчаваме креативното мислене на учениците.
В Националната конференция и изложение-конкурс „За най-добър STEM кабинет и STEM обучение“, организирана от Федерацията на научно-техническите съюзи в България, участие вземат учители, ученици, експерти и гости от цялата страна. Форумът се провежда под егидата на Министерството на образованието и науката и с участието на Националния STEM център в Националния дом на науката и техниката.
Присъстващи официални лица бяха: доц. д-р инж. Кремена Деделянова; д-р Елеонора Лилова; проф. Найден Шиваров; г-жа Вирджиния Гребеничарска; г-жа Йотова – началник на отдел ОМДК; г-жа Йорданова – старши експерт по професионално образование и обучение.
В изложението – конкурс участваха 37 училища от цялата страна, като за първи път активно участие вземат и ученици, които представят разнообразни проекти в различни области на STEM обучението. В продължение на два дни над 80 ученици взеха участие в националното събитие. Нашата гимназия е една от двете наградени училища в Софийска област.
Екипът, който взе участие в представянето на проект ,,Зелени технологии в училище” в конкурса „За най-добър STEM кабинет и STEM обучение” е в състав:
Мартин Спасов
Кирил Митев
Христо Николов
Никола Кайтазов
Антонио Илчев
Ивайло Данин
инж. Марин Котовски
г-жа Снежана Сандова
инж. Анжела Георгиева
Любка Кацарова – директор
инж. Кирил Добрев
Събитието се утвърди като важна платформа за обмен на идеи и добри практики и показва потенциала на българските ученици и учители.





